1_سوالات متداول سایر کاربران (FAQ)

آیا خدمات تدبیرساز تضمینی است؟

سیاست کار در تدبیرساز بر پایه ارائه خدماتی است که می‌تواند به‌صورت 100 در 100 به نتیجه برساند. در واقع در راستای احترام به‌وقت متقاضیان عزیز، حتی اگر در ارائه خدمتی، احتمال یک درصد عدم موفقیت باشد، آن خدمت هیچگاه ارائه نمی‌شود. تدبیرساز در حال حاضر با  توجه به محدودیتی که در کارد پژوهشی خود دارد (16 مجری و مشاور تمام‌وقت و دورکار)، تنها بخشی از سفارش‌های متقاضیان خود را می‌تواند بپذیرد و در واقع عرضه خدمات پژوهشی در تدبیرساز، بیشتر از تقاضای وارده است؛ بنابراین پروژه‌های با ریسک به‌نتیجه‌رسیدن حداقلی نیز جایی در طرح‌های پذیرش شده مؤسسه ندارند.

از نظر دریافت دستمزد خدمات نیز، تنها یک‌چهارم هزینه در ابتدا و با عنوان پیش‌پرداخت دریافت می‌شود و این نیز در تمامی طرح‌های خدماتی منطقی و عرف هست و تا حدی نیز باعث متعهد و پاسخگوکردن مؤسسه در قبال خدمات درخواستی از سوی کارفرماست. در برخی از پروژه‌ها نیز کل هزینه پس از حصول نتیجه (اکسپت مقاله یا نمایه موردنظر نشریه) دریافت می‌شود.

در نهایت و به طور خلاصه اگر طرح و خدمتی در تدبیرساز پذیرفته شد، نتیجه موردنظر کارفرما اخذ خواهد شد.

خدمات شما با چه مجوزی ارائه می‌شوند؟
هزینه خدمات تدبیرساز چقدر و چگونه است؟

هزینه خدمات تدبیرساز در دو دپارتمان پژوهشی ایران تز و دپارتمان نمایه‌سازی، متفاوت و به کمیت، نوع خدمت موردنظر  و متغیرهای مشخص دیگر وابسته است. این هزینه در زمان ارزیابی کار و قبل از شروع کار به‌صورت کامل و به همراه زمان موردنظر، به اطلاع متقاضی (محقق، دانشجو، نشریه، پابلیشر) می‌رسد. هیچ هزینه‌ای نامشخص نیست و تدبیرساز، تحمیل هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده در حین اجرای کار را متناقض با پروتکل اخلاقی مؤسسه می‌داند.

مبنای تعیین هزینه، میزان ساعتی است که روی هر پروژه از سوی مشاور یا مشاوران، وقت گذاشته می‌شود. دستمزد مشاور ارشد ساعتی 200 هزار تومان و مشاور با مدرک دکتری و فوق دکتری ساعتی 350 هزار تومان معین شده است که باتوجه‌به سختی، نوع و حجم کار و میزان فوریت تحویل، مقدار ساعت کاری هر طرح در ابتدا مشخص و اعلام می‌شود.

آیا تمام هزینه را باید یکجا تسویه کنیم؟

نحوه دریافت دستمزد مشاوره بسته به طرح‌های مختلف، متفاوت است؛ اما مبنای کلی در همه طرح‌ها، اخذ هزینه پس از حصول نتیجه موردنظر است. در پروژه‌ای پژوهشی و تحقیقات سازمانی و دانشگاهی، معمولاً کل کار در 4 فاز تحویل و دستمزد مشاوره نیز در این 4 مرحله تقسیط می‌شود. در بخش مشاوره مقالات علمی تنها یک‌چهارم مبلغ، به‌عنوان پیش‌پرداخت در ابتدا و با شرط  عودت در صورت عدم حصول نتیجه، دریافت می‌شود. در دپارتمان نمایه‌سازی مجلات، هیچ هزینه‌ای قبل از دریافت نمایه توافق شده اخذ نمی‌شود.

زمان انجام و تحویل کار چقدر است؟

بدیهی است زمان تحویل کار و مشاوره طرح‌های مختلف، متفاوت است و به پروژه‌های در صف انتظار و پروژه‌های جاری مؤسسه و ددلاین ارائه شده از سوی متقاضی وابسته است و تا حد زیاد، تدبیرساز امکانات تحویل کار با فوریت‌های عادی، فوری و سریع را دارد. به‌صورت تقریبی مدت‌زمان استاندارد خدمات برای:

خدمات ایران ISI چیست؟

ایران ISI دارای دو دپارتمان اصلی است:

دپارتمان پژوهشی: که در آن خدمات مشاوره علمی در زمینه طرح‌های تحقیقاتی سازمانی، تحقیقات بازار و پروژه‌ای دانشگاهی به سازمان‌ها و افراد حقیقی و حقوقی، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاهی ارائه می‌شود. مشاوره نگارش، سابمیت، پذیرش و چاپ مقالات علمی در ژورنال‌های علمی‌پژوهشی داخلی و خارجی (isi, scopus, pubmed, …) تحلیل آماری، پروپوزال، طرح‌های دانشجویی از این جمله‌اند.

دپارتمان نمایه‌سازی: که در آن خدمات ارزیابی نشریات، رفع نقص و استانداردسازی و اخذ نمایه‌های معتبر داخلی و ایندکس‌های خارجی از جمله دواج، اسکوپوس، ISI WoS، PubMed، Cope و غیره به مجلات و پابلیشرهای دانشگاهی و خصوصی ارائه می‌شود.

چگونه به ایران ISI اعتماد کنیم؟

ایران ISI وابسته به مؤسسه بین‌المللی تدبیرسازان کارا اندیش (ثبت: 34011) با 15 سال سابقه و جواز فعالیت از سه وزارتخانه مهم کشور یعنی: وزارت ارشاد (نشان اعتماد الکترونیکی، اینماد)، وزارت صنعت، معدن و تجارت (جواز ارائه خدمات مشاوره مدیریت و بهبود کیفیت (شماره: 31057)، پروانه واحد فنی مهندسی تدبیرساز شماره: 127592) و وزارت کار (جواز شماره: 63541)؛ ، خدمتگزار و پاسخگوی مراجعین محترم است.

بعلاوه، ثبت قانونی مؤسسه تدبیرساز در سازمان ثبت شرکت‌ها و مؤسسات (سال 1393، شماره ثبت: 34011) و داشتن دفتر کار متعلق و در تملک مؤسسه (غیر استیجاری) و پرسنل تمام‌وقت و قابلیت پیگیری و مراجعه حضوری در هر روز و ساعت کاری، از دیگر مواردی است که به شما عزیزان برای همکاری موفق با تدبیرساز، آرامش و اطمینان خاطر می‌بخشد.

در نهایت برای اطمینان کامل کاربرانی که اولین‌بار کاربر تدبیرساز هستند، در برخی موارد کل هزینه پس از موفقیت و حصول نتیجه (در بخش مقالات پس از پذیرش قطعی و سیستمی و در دپارتمان نمایه‌سازی بعد از اخذ ایندکس موردنظر نشریه) دریافت می‌شود و در برخی موارد دیگر، تنها یک‌چهارم هزینه کل به‌عنوان پیش‌پرداخت و مابقی پس از انجام کار، دریافت می‌شود.

آیا دفتر برای مراجعه حضوری دارید؟

بله دفتر اصلی و تنها دفتر ایران ISI، واقع در برج شمیران سنتر در منطقه اقدسیه تهران (متعلق و در تملک مؤسسه و غیر استیجاری) است.

مالکیت معنوی و محرمانگی اطلاعات چگونه است؟

رعایت اصول اخلاق پژوهش یکی از مهم‌ترین عوامل استمرار خدمات و پیشرفت تدبیرساز طی 16 سال فعالیت اخیر بوده است. بدین منظور تدبیرساز در آئین‌نامه‌های داخلی خود، پروتکل اخلاق پژوهش تدوین و اجرا می‌کند که طبق آن کلیه فایل‌ها بدون اسم متقاضی در اختیار مجریان تمام‌وقت یا دورکار مؤسسه قرار می‌گیرد و سیاست مشاوره و اجرای دوسو ناشناس بین مجری و متقاضی برقرار است.

در مورد مقالات، پروپوزال، داکیومنت‌های علمی و پروژه‌های دانشجویی؛ قبل از آغاز کار و جهت ارزیابی و اعلام نظر مؤسسه، متقاضی تنها چکیده  یا اهداف تحقیق و حتی‌المقدور بخش کوچکی از کار که جهت اعلام نظر کفایت می‌کند ارسال می‌کند. هیچگاه و تحت هیچ شرایطی، اسم و مشخصات متقاضی در هیچ پایگاه و نهادی ارائه و ثبت نمی‌شود و تنها و تنها مستندات در آرشیو مرکزی تدبیرساز که در هارد خارجی و مرکزی مؤسسه با اقدامات حفاظتی حداکثری نگه‌داری می‌شود. در صورت رضایت و تمایل متقاضی، هیچ سابقه‌ای از کار انجام شده آرشیو یا ذخیره نمی‌شود.

چگونه می‌توانم سفارش خود را پیگیری کنم؟

نظم در پروسه اجرایی هر طرح و خوش‌قولی در موعد تحویل، یکی از مهم‌ترین موازین در پروتکل اخلاق پژوهش مؤسسه تدبیرساز هست. در هر پروژه، به‌محض پیشرفت در هر مرحله مشخص (تکمیل هر فاز پروژه، سابمیت، پذیرش، چاپ و…) موضوع به اطلاع متقاضی رسانده می‌شود. در واقع کار طوری انجام و تکمیل می‌شود که نیازی به پیگیری متقاضی نیست و چه با پیگیری چه بدون آن، تفاوتی در روند کار یا زمان تحویل ایجاد نمی‌شود و طبق موعد مشخص شده، کار در هر فاز تکمیل و تحویل می‌شود. بااین‌وجود، امکان پیگیری سفارش‌ها هم به‌صورت حضوری و هم کانال‌های ارتباطی غیرحضوری، تنها از طریق شخص یا نهاد سفارش‌دهنده وجود دارد.

آیا خدمات فقط برای متقاضیان تهران است؟

خیر. متقاضیان ایران ISI نه‌تنها محدود به تهران نمی‌شوند؛ بلکه درصد قابل‌توجهی از کاربران ما، خدمت موردنظر خود را از خارج کشور دریافت می‌کنند. هیچ مرز جغرافیایی مانع ارتباط و ترویج علم و پژوهش برای مشتاقان دانش در ایران ISI نیست و کافی است با یکی از کانال‌های ارتباطی ایران ISI، مشاوره لازم را دریافت کنید.

آیا خدمات پشتیبانی یا آموزش هم دارد؟

ماهیت فعالیت و خدمات تدبیرساز، پژوهشی است و بخش مستقلی تحت عنوان آموزش در تدبیرساز وجود ندارد. اما در بخش پروژه‌ای پژوهشی و دانشجویی، جلسات توجیهی به همراه پاورپوینت ارائه می‌شود.

آیا امکان پرداخت حضوری وجود دارد؟

بله. برای متقاضیانی که درخواست پرداخت حضوری دارند، این امکان فراهم است. بخصوص دانشجویان، محققان و متقاضیانی که برای اولین‌بار از تدبیرساز خدمات می‌گیرند، امکان دریافت مستندات دریافت کار و نتیجه نهایی هم‌زمان با تسویه در محل مؤسسه امکان‌پذیر است.

آیا قرارداد جهت دریافت خدمت منعقد می‌شود؟

باتوجه‌به نحوه تحویل کار (در فازهای مختلف) و دریافت هزینه (اقساط) زمانی هزینه دریافت می‌شود که پیشرفت موردنظر متقاضی یا نتیجه نهایی اخذ شده باشد. لذا چه با قرارداد و چه بدون قرارداد،  متقاضی زمانی هزینه پرداخت می‌کند که به نتیجه موردنظر خود رسیده باشد و برای دریافت مستندات کار (نامه پذیرش، یوزر پسورد پنل کاربری، بخش معین شده از پروژه، نمایه درخواستی برای نشریات)، پرداخت را انجام می‌دهد. براین‌اساس، الزامی از طرف مؤسسه بر انعقاد قرارداد وجود ندارد؛ اما در صورت تمایل متقاضی، قرارداد منعقد می‌شود.